• Názov projektu:  Spoločne do Európy

  • Číslo projektu: 2021-1-SK01-KA121-VET-000010368

  • Termín: 05.06.-18.06.2022

  • Počet účastníkov: 12+2

  • Odbor: Business and administrative

  • Miesto: Malta

V júni tohto roku sa konala dvojtýždňová prax študentov na Malte. 12 žiakov s 2 sprevádzajúcimi osobami zo školy Obchodná akadémia v Trebišove si vyskúšali aké to je praxovať vo firmách na Malte. Prvý deň žiaci spoznávali okolie mesta St. Paul´s Bay kde boli ubytovaní. Bolo im ukázané kde čo majú nájsť, ako sa kam dostať taktiež ich čakalo prvé spoznanie s jazykovou školou Aclass Academy of English. Večer na nich čakala prechádzka mestom. Nasledujúci deň, žiakov čakal ich prvý deň v ich firmách. Študenti boli rozdelení do 8 firiem (Aclass Academy of English, Dar Saura, The Chocolate Factory, B Malta Group…). Na praxi sa žiakom veľmi páčilo, pretože zlepšili svoje komunikačné schopnosti v anglickom jazyku a taktiež sa naučili samostatnosti. V prípade nejakých problémov, im boli nápomocní ich kolegovia vo firmách, ktorí im pomáhali najviac ako sa len dalo a celkovo spolu tvorili dobrý kolektív.

Okrem praxe čakal na žiakov oddych, nákupy, more a samozrejme nejaké výlety. Prvým výletom bolo cestovanie loďou na ostrov Gozo, kde mali možnosť vidieť kultúrne pamiatky a architektúru kostola. Neskôr ich čakala návšteva krásneho historického mesta Mdina – The Silent City – , kde mali žiaci možnosť vidieť Grécku bránu a plno ďalších pamiatok. Najviac žiakov očarili bočné uličky a architektúra miest Valetta či St. Paul´s Bay. Taktiež objavili nové pláže „Golden Sands Beach“ a „Mellieha“. Po praxi žiaci radi chodievali objavovať nové miesta ako napríklad hlavné mesto Valetta alebo Mosta Rotunda (rímskokatolícky farský kostol) a neďaleké záhrady.  Jeden z ich najzaujímavejších výletov, bola návšteva „Malta National Aquarium„, ktoré sa im veľmi páčilo.

Posledné dni na Malte si študenti užívali posledné kúpanie sa v mori, kupovali suveníry, a užívali si posledný maltský večer so svojimi spolužiakmi a s pani učiteľkami.