• Názov súťaže: TURIEC International Bartender Cup

  • Termín: 15.02.2024

  • Počet účastníkov: 33 súťažiacich z 18 stredných škôl

  • Miesto: Hotel Turiec, Martin

  • Partneri: Old Herold, MONIN, K.A.B.A. Slovensko, SKBA

Na začiatok…

Sme veľmi radi, že spolu s SOŠ obchodu a služieb v Martine, sa nám podarilo uskutočniť už 2. úspešný ročník TURIEC International Bartender Cup v Hoteli Turiec v Martine. Spolu s partnermi Old Herold, MONIN a SKBA sme usporiadali súťaž na veľmi vysokej profesionálnej úrovni. Celkovo sme videli 33 súťažiacich z 18 stredných škôl nie len zo Slovenska, ale aj z Českej republiky, Cypru a Španielska.

Hlavnou ingredienciou každého nápoja bol GIN od spoločnosti OLD Herold a sirup spoločnosti MONIN. Drinky, ktoré predviedli súťažiaci boli úchvatné. Kreativite dizajnu a chuti sa odpor nekládol. Práve naopak. Podsvietené dekorácie, suchý ľad či netradičné tvary pohárov zaujali každého. Každý súťažiaci mal 6 minút na to, aby pripravil 3 porcie svojho nápoja a stihol ich aj naservírovať.

Okrem perfektného dizajnu, drinky taktiež aj úžasne chutili, preto rozhodovanie bolo veľmi náročné. Kým všetci netrpezlivo čakali na výsledok, mohli sme vidieť prezentáciu od spoločnosti OLD Herold, ktorý bol doplnený degustáciou ich 3 druhmi borovičky. Neskôr sme mali možnosť veľmi poučné a inšpiratívne vystúpenie od oceňovaného slovenského barmana pána Petra Marcinu, ktorý všetkým priblížil ich oceňovaný bar Mirror Bar v Bratislave.

Svojou návštevou nás poctila predsedníčka žilinského samosprávneho kraju Ing. Erika Jurínová a riaditeľka odboru školstva a športu Mgr. Miroslava Abrmanová.

Vyhlásenie výsledkov…

A teraz moment, na ktorý všetci čakali. Vyhlásenie výsledkov. Ocenení boli všetci súťažiaci. Na prvom mieste sa umiestnila žiačka Naomi Harániová zo SOŠ obchodu a služieb v Martine s jej drinkom „Hlava v oblakoch“. Druhé miesto získala žiačka Ema Piecková z SOŠ obchodu a služieb v Dolnom Kubíne. Tretie miesto patrilo Peyi Garbutt Anne z školy na Cypre, ktorá si okrem pohára za 3. miesto odniesla aj ocenenie za inováciu. Cenu za Najlepší Juniperus Drink, získala Rebecca Iakova z Cyperskej strednej školy. Cenu za najlepší team v súťaži si odniesli 3 súťažiaci zo SOŠ OaS v Martine. Ocenenie za najlepšiu techniku získal študent zo Španielskej strednej školy Victor Martinez Jimenez.

Všetkým účastníkom srdečne blahoželáme a dúfame, že budúci rok sa stretneme ešte vo väčšom počte s úžasnými nápojmi, ktoré nám vyrazia všetkým zrak aj chuť!