• Projekt: Erasmus+ KA1

  • Termín: 06.09.2020 – 19.09.2020

  • Počet účastníkov: 6 žiačok + 1 pedagóg

  • Odbor: Grafik tlačových médií

  • Miesto: AVE ART Ostrava, vyššia odborná škola, stredná umelecká škola a základná umelecká škola, s.r.o.

Dňa 6. septembra 2020 sa žiačky IV. a II. ročníka v odbore grafik tlačových médií zúčastnili projektu vo vyššej odbornej škole, strednej umeleckej AVE ART Ostrava.

Cieľom bolo aby sa žiačky vyskúšali a naučili nové metódy, programy v Adobe a videli aj iné technické vybavenie na tejto škole.

Za úlohu mali vytvoriť vlastný firemný logotyp identity. Prvý deň začali s návrhom , kde si logo nakreslili a nasledujúce dni pokračovali na tabletoch, navrhli a nakreslili ho priamo tam. Potom sa presunuli do programu Adobe Ilustrátor , ktorý poznali už z praxe a tam si logo vektorizovali a upravili do konečného stavu. Mali za úlohu aj previesť logo do čiernobieleho prevedenia a potom do farebného. Tvorili aj svoj vlastný logo manuál. Žiačky sa naučili aj nový program Artfekt v ktorom robili Banner. Venovali sa im dve pani učiteľky (Opavská Veronika a Franková Barbora), ktoré priniesli niečo nové čo sa u nás ešte nepoužívalo. Logá použili v grafike aj na návrh oblečenia ako tričká, čiapky, tašky. Na konci si spravili A2 plagát v ktorom prezentovali čo všetko spravili za dva týždne.  Posledný deň prezentovali svoje práce a skutočne kvalifikovane a fundovane, využili svoje zručnosti a schopnosti. Bola som  hrdá na ich prácu.

Na tejto škole nás privítali veľmi pekne, venovali sa nám a poukazovali nám veľa zaujímavých vecí, priestorov. Mali vybavenú školu na vysokej úrovni, okolie školy s krásnou upravenou záhradou aj vtáctvom. Pán riaditeľ Jaroslav Prokop sa nám tiež osobne venoval a pochválil aj s pani zástupkyňou Stehlíkovou a učiteľmi naše žiačky a ich schopnosti.

Vyučovanie prebiehalo v doobedňajších hodinách a poobede sme mali rôzne aktivity, ktoré nám pripravili v rámci mobility. Mali sme krásne zážitky s ich vlastnej kovárne, ktorú stále budujú a v ktorej sme si vlastnoručne ukovali ozdobné lístky, Vítkovické – technické múzeum nádherný veľký komplex expozícií, prehliadku z vtáčej perspektívy na vyhliadkovej veži, prehliadku mesta , ktoré je tretie najväčšie v Čechách, návšteva Planet múzea súčasného výtvarného umenia kde sme mali pripravený zážitkový program. Počasie nám vyšlo na jednotku, slniečko, teplo len škoda situácie , ktorá nastala ku koncu keď sme museli predčasne opustiť Ostravu pre pandemické opatrenia a vrátili sme sa domov o dva dni skôr.

Na záver nášho projektu chcem len dodať, že to malo skutočne opodstatnenie zúčastniť sa tejto mobility a viem si predstaviť aj do budúcna spolupráca s touto školou.

Autor článku: Jana Capková

Zdroj: https://sosmt.edupage.org/news/?zac=80#