• Názov projektu:  Turiec do Európy, Európa do Turca

  • Číslo projektu: 2023-1-SK01-KA121-VET-000128910

  • Termín: 02.06.-15.06.2024

  • Počet účastníkov: 8+1

  • Odbor: obchodná akadémia

  • Miesto:  Limerick, Írsko

  • Partneri: RALF Partnership

Na začiatok…

Koniec školského roka si určite najlepšie užilo 8 žiakov z Obchodnej akadémia, ktorí sa zúčastnili poslednej mobility v tomto školskom roku. Nebola to len taká bežná mobilita, ale mobilita u nášho partnera u ktorého sme dlhšiu dobu nič nerealizovali – v Limericku, Írsku! Spolu so sprevádzajúcou osobou sa zúčastnili dvojtýždňovej praxe na rôznych pracoviskách v tomto meste.

Prax…

Všetci žiaci boli rozdelení do 5 firiem, v ktorých vykonávali rôzne činnosti. V niektorých firmách študenti pracovali sami, niekde pracovali aj so svojimi spolužiakmi.

The Hunt Museum: je múzeum v ktorom vykonávali svoju prax Terezka s Lukášom. Každý deň sa snažili dbať na správne fungovanie múzea, pripravovali rôzne videá, fotky ako promo pre The Hunt Museum. Komunikovali so zákazníkmi, riešili problémy neskôr aj naši študenti mohli robiť prehliadku pre zákazníkov. Vďaka svojej každodennej komunikácii v angličtine, si zlepšili svoje jazykové aj komunikačné zručnosti.

Gateway to Education je charity shop, v ktorom praxoval Daniel. Na praxi vymýšľal rôzne nápady ako zlepšiť obchod a ich sociálne siete. V Canve vytváral nové logo firmy a rôzne reklamné plagáty. Na ich sociálne siete som vytvoril a uverejnil reklamu. Komunikoval so zamestnancami firmy poprípade aj so zákazníkmi. Naceňoval a triedil rôzny tovar.

Limerick Paint Supplies Ltd je maliarsky obchod. Marek tu obsluhoval zákazníkov, robil promo na sociálnych sieťach. Pripravoval objednávky, dopĺňal tovar, nahadzoval objednávky zákazníkov do systému. Riešil prípadné reklamácie, vytváral rôzne plagáty v grafických systémoch.

Pressed Flowers by Nell. V tomto kvetinárstve pracovala Saška, kde pomáhala svojim kolegyniam pri príprave rôznych workshop-ou s lisovanými kvetmi. Balila objednávky, nahadzovala ich do systému. Vytvárala rôzne príspevky a príbehy na sociálne siete pre lepšie promo kvetinárstva. Asistovala pri lisovaní kvetov, sušení kvetov a organizovaní.

St. Marys Cathedral je katedrála v ktorom pracovala Miška. Naučila sa pracovať s pokladňou a s peniazmi, vďaka čomu sa naučila niesť veľkú zodpovednosť  za dôležitú vec. Na praxi predávali lístky návštevníkom katedráli. Pomáhala turistom sa lepšie zorientovať, rozdávala im informačné papiere, keď bolo treba s niečím pomôcť tak im bola k dispozícií.

Voľný čas…

Po praxi, sa vždy žiaci snažili vymyslieť nejaký program. Okrem nákupov, prehliadky mesta a spoznávaním kultúry, sa študenti išli pozrieť aj na zaujímavé pamiatky. Navštívili Mohérove útesy či dedinku Bunratty.

Toto bola posledná mobilita v školskom roku 2023/24, kam sa pôjde nabudúce??🤔