Termín: 17.10.-20.10.2016
Miesto: školy OA a SOŠOaS Martin
Odbor: gastronómia, cukrárska výroba, cestovný ruch
Počet: 5

V rámci medzinárodného projektu ERASMUS+ „Turiec do Európy, Európa do Turca 2016“ sme privítali v dňoch 17. – 20. októbra 2016 pedagógov z partnerskej školy: Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola, Ústí nad Labem. Pripravili sme pre nich bohatý program, v ktorom sme im predstavili našu školu a strediská praktického vyučovania. Žiaci im predviedlii svoje zručnosti, ktoré nadobudli na odbornom výcviku. V rámci kultúrnej časti navštívili divadlo, hotel Turiec, múzeum Andrea Kmeťa, Múzeum Slovenskaj dediny, Hotel Bystrička a jazdecký klub na Bystričke.

Dojmy z návštevy u našich kolegov ostali silné. Ing. Zora Vazačová zo Střední školy obchodu, řemesel, služeb a Základní školy z Ústí nad Labem napísala:

„Bylo nám u vás opravdu příjemně a určitě nás pobyt v rámci mobilit inspiruje do další práce. Moc se mi líbila vaše pracoviště. Vaše přijetí bylo natolik vstřícné a milé, že máme pocit, že jsme se včera loučili s přáteli.“

Prvé konzorcium stredných škôl ERASMUS+ na Slovensku verí, že sa naša spolupráca bude rozvíjať a v rámci nových mobilít projektu „Turiec do Európy, Európa do Turca“ vycestuje k našim českým priateľom za novými skúsenosťami ešte veľa žiakov z Turca.

NAPÍSALI O NÁS

Článok v Turieconline.sk: https://www.turieconline.sk/spravy/clanok/2621-prve-konzorcium-strednych-skol-erasmus-na-slovensku

Web partnerskej školy: http://vskeplerova.obchodniskola.cz/index.php?type=Post&id=329&ref=blog&ids=277