Termín: 26.2. – 9.3.2018
Miesto: Dudley, Veľká Británia
Odbor: OA Martin – služby v cestovnom ruchu
Počet: 9 študentov + 1 pedagóg

V čase od 26. februára do 9. marca 2018 sa uskutočnila zahraničná prax študentov tretieho ročníka v Dudley college v Anglicku.

Pred nástupom na prax sme najprv museli prejsť osobným aj jazykovým pohovorom. Pred pohovorom sme sa cítili neisto a hlavne nervózne, no keď sme začali pohovor, všetko to opadlo. Mali sme šťastie a boli sme vybratí. 9 študentov z odboru Cestovný ruch a 11 študentov z odboru Obchodná akadémia.

Do Anglicka sme išli letecky a pre niektorých z nás to bol prvý let vôbec. Všetko sme zvládli bez komplikácií. Boli sme ubytovaní v hosťovských rodinách, čo bol tiež veľký zážitok.

Našou hlavnou úlohou bolo učenie sa v našom odbore, no po anglicky. Hodiny sa nám veľmi páčili, boli záživné a hravé a taktiež niečo úplne iné, ako u nás doma na Slovensku.

Okrem toho sme pochodili kus Anglicka – navštívili sme Stratford upon Avon – rodisko Williama Shakespeara, The Cadbury world – čokoládovňu a rôzne iné miesta. Pred návštevou týchto miest nás neodradilo ani počasie, ktoré sa s nami niekedy naozaj zahrávalo.

Tieto dva týždne ubehli naozaj rýchlo. Niektorým sa chcelo domov viac, iným menej, no celá táto skúsenosť so zahraničnou praxou a výučbou stála za to.

Autor: študenti 3. ročníka

Web partnerskej školy: http://www.oamt.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=358:vb-18&tmpl=component