• Názov projektu:  Spoločne do Európy

  • Číslo projektu: 2022-1-SK01-KA121-VET-000060837

  • Termín: 23.10 – 5.11.2023

  • Počet účastníkov: 16+2

  • Odbor: Hotelový manažment a gastronómia

  • Miesto: Malaga, Španielsko

  • Partneri: Universal Mobility

Žiakov prvý deň čakala prehliadka mesta, návšteva zariadení, kde budú najbližšie 2 týždne praxovať a zoznámenie sa s Malagou. Taktiež sa aj prvý deň zúčastnili hodiny španielčiny, aby sa naučili pár základných slovíčok, keďže o španieloch je známe, že angličtinu moc neovládajú. Cez deň mali žiaci prax a ich poobedný program bol väčšinou taký, že sa kúpali v mori, keďže mali pekné počasie.

Žiaci praxovali v dvoch smenách, rannej a poobednej v reštauráciách a baroch. Síce občas mali problém s jazykovou bariérou, ale vždy sa vedeli nejako vynájsť. Zariadenia kde praxovali ich zaujali a s praxou boli spokojní. Na praxi sa im hlavne páčilo to, že ich kolegovia, boli milí, kľudní a ústretoví a snažili sa žiakom vždy pomôcť, keď bolo treba.

Víkendy trávili žiaci so svojimi spolužiakmi na pláži, kde sa opaľovali a zabávali. Svoje večery po praxi radi trávili pozorovaním západu slnka, nakupovaním v malých obchodoch alebo radi objavovali zákutia mesta Malaga ako napríklad Alcabaza de Malaga odkiaľ mali krásny výhľad. V jednu nedeľu boli navštíviť grafititour a múzeum picassomálaga (múzeum moderného umenia), ktoré sa žiakom veľmi páčilo. Taktiež navštívili hrad Gibralfaro a rímske divadlo. Veľkým prekvapením pre nich bolo, že španieli oslavujú Halloween, preto sa žiaci rozhodli, že si oblečú kostým a pôjdu sa prejsť mestom a osláviť Halloween spolu so španielmi. Výlet do Gibraltáru, bol pre nich veľkým zážitkom taktiež aj opice, ktoré tam všade pobehovali.

Posledný deň ich okrem balenia kufrov a rozlúčky s Malagou, čakala cesta rýchlovlakom do Madridu a odtiaľ let domov.